“Sana Giden Yolculuğa Hoşgeldin”

 

 

Bireylere Psikolojik 

Destek

Her birimiz yaşamımız boyunca bir çok güçlükle karşılaşmaktayız. Bazen bu güçlüklerle başa çıkmada çevremizden destek almak ya da kendi çözüm yollarımızı bulmaya çalışmak yetersiz kalabilir. Böyle bir durumda bireyin onu; Yansız, Yüksüz, Yargısız bir destek için hazır bekliyor olacağız.

 

 

Çocuk Psikolojisi

Çocukluk, fiziksel ve psikolojik büyümede hızlı bir değişim sürecidir. Her çocuğun yaşamının ilk 12 yılında elde ettiği başarıların kapsamı ve karmaşıklığı olağanüstü olabilir.Bu süreç bazıları için çok başarılı iken  bazı çocuklar ve aileler için son derece zor olabilir. Bazı çocuklar; bilişsel ve psikolojik büyümeyle başa çıkmada zorlanabilir.

Çocuk danışanlarımızı, gerek davranışsal gerek ruhsal uyumu yakalamaları için yönlendiriyor, arzularını sözel olarak ifade etmeleri için teşvik ediyor ve daha sağlıklı başa çıkma stratejileri geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

 

 

 

Ergen Psikolojisi

Ergenlik önemli biyolojik, psikolojik ve sosyal değişim dönemidir. Sosyal olarak, ergenlik dönemi, arkadaşlarla güçlü ilişkilerde kazanılan deneyimlerin gençleri genç yetişkinliğe hazırlamaya yardımcı olduğu bir dönemdir. Gençler bu çalkantılı gelişim döneminde karışıklık ve mücadele yaşayabilirler. Ayrıca ergenlik için çocukluk döneminden kalan sorunları çözmek için köprüden önceki son çıkış diyebiliriz. Bireysel danışmanlık ile çeşitli sosyal, duygusal ve / veya davranışsal zorlukları olan ergenlere yardımcı oluyoruz.

 

 

 

Yetişkin Psikolojisi

Yetişkinlikte, çoğu zaman evlilik veya ilişki endişeleri, yeni bir aile olmak ve küçük çocuklar yetiştirmek, sosyal ilişkiler ve arkadaşlıkların doğasında değişiklik, genç ve gençlerin ebeveynliği, evden ayrılan çocuklar, ebeveynlerinin yaşlanması, hastalık, mesleki stres ve / veya iş kaybı, mali mücadeleler ve geçiş ve değişimle ilgili diğer durumlar meydana gelebilmektedir. Bu dışa dönük değişikliklerin veya ayarlamaların her biri yetişkinlerin kendilerini deneyimlemesi için önemli anlamlar taşır ve özel zorluklar ortaya çıkarabilir.  Bireysel, birleşik, çeşitli danışmanlık yöntemleri ile yetişkinlere yardımcı oluyoruz.

 

“Her norm dışı davranış ya da düşünce bir ruh sağlığı bozukluğu değildir. Yaşadığınız durum; işlevselliğinizi ve sosyal ilişkilerinizi etkiliyorsa bir uzmana başvurulmalıdır.”

 

 

Elçin Meriç

Uzman Klinik Psikolog

 

 

 

Farkındalık,Değişim ve Dönüşüm Noktası…